StreetMusic Festival 2018

Schedule

Friday
Compas DRÄXLMAIER TransPink Ecomatrix Redhat Yard
Scena
Színpad
Stage
Plat. evenimente Coposu
Coposu rendezvényter
Piața Libertății
Libertății tér
Pasajul Coposu
Coposu sétány
Malul Somesului
Szamos-part
RedHat Yard
RedHat Yard
18:00 – 18:45 CHARMING JAY (KR) BELONG (RO) DELIA MEGYESAN (SM) TEODORA – MATUZ J (SM) SOUNDLESS SYMPHONY (SM)
18:30 – 19:15 FUNK YOU! (RO)
19:00 – 19:45 PETER THE TEMP (UK) 4S STREET (RO) STRUNG TOGETHER (SM) ADI STĂNESCU (RO)
19:30 – 20:15 SOCIAL SALTO (UK)
20:00 – 20:45 BUBBLE MAN (FR) ADAM KADABRA DANUBE RANGERS (SK) ERIC TARANTOLA
20:30 – 21:15 MASAWA DUO (AR)
21:00 – 21:45 X RAY BAND (BG) OUTDOOR 5 (SM) STEFAN TRUBADUR (RO) PETER THE TEMP (UK)
21:30 – 22:15 ADI STĂNESCU (RO)
22:00 – 22:45 MASAWA DUO (AR) VADVERB (HU) SOUNDLESS SYMPHONY (SM) 4S STREET (RO) ADAM KADABRA (UK)
23:00 – 24:00 CEZAR BAND (RO) STRUNG TOGETHER (SM) BELONG (RO) ERIC TARANTOLA (FR) FUNK YOU! (RO)

Saturday

 CompasDRÄXLMAIERTransPinkEcomatrixRedhat Yard
Scena
Színpad
Stage
Plat. evenimente Coposu
Coposu rendezvényter
Piața Libertății
Libertății tér
Pasajul Coposu
Coposu sétány
Malul Somesului
Szamos-part
RedHat Yard
RedHat Yard
18:00 – 18:45ERIC TARANTOLASOUNDLESS SYMPHONYSTRUNG TOGETHER (SM)BELONG (RO)TEODORA – MATUZ (SM)
18:30 – 19:15  ADAM KADABRA (UK) DELIA MEGYESAN (SM)
19:00 – 19:45ECOU BAND (RO)CHARMING JAY (KR) X-RAY BAND (BG)OUTDOOR 5 (SM)
19:30 – 20:15  BUBBLE MAN (FR)  
20:00 – 20:45FERZZA PAYASOADI STANESCU (RO) ADI STANESCU (RO)MEDVE SANDOR (RO)
20:30 – 21:15  VADVERB (HU)  
21:00 – 21:45KELET BRASS BAND (HU)BUBBLE MAN (FR) CHARMING JAY (KR)ADAM KADABRA (UK)
21:30 – 22:15  PETER THE TEMP (UK)  
22:00 – 22:45MURRAY MOLLOY (UK)MASAWA DUO (AR) STRUNG TOGETHER (SM)ERIC TARANTOLA (FR)
23:00 – 24:00BAND OF STREETS (HU)DANUBE RANGERS (SK)STEFAN TRUBADUR (RO)PETER THE TEMP (UK)SUBURBIA11 (RO)

Sunday, Sept. 17

Compas DRÄXLMAIER TransPink Ecomatrix Redhat Yard
Scena
Színpad
Stage
Plat. evenimente Coposu
Coposu rendezvényter
Piața Libertății
Libertății tér
Pasajul Coposu
Coposu sétány
Malul Somesului
Szamos-part
RedHat Yard
RedHat Yard
16:00 – 17:00 Medve Sandor (RO)
17:00 – 17:45 SOCIAL SALTO (UK) SOUNDLESS SYMPHONY OUTDOOR 5 (SM) TEODORA / MATUZ J (SM) BELONG (RO)
18:00 – 18:45 PETER THE TEMP (UK) ADAM KADABRA (UK) CHARMING JAY (KR) DELIA MEGYESAN STRUNG TOGETHER (SM)
18:30 – 19:15 FERZZA VADVERB (HU)
19:00 – 19:45 FUNK YOU! (RO) 4S STREET (RO) ADAM KADABRA (UK) DANUBE RANGERS (SK)
19:30 – 20:15 MURRAY MOLLOY (UK)
20:00 – 20:45 SUBURBIA11 (RO) ERIC TARANTOLA (FR) KELET BRASS BAND (HU) STEFAN TRUBADUR (RO)
20:30 – 21:15 BUBBLE MAN (FR)
21:00 – 21:45 MASAWA DUO (AR) PETER THE TEMP (UK) ADI STĂNESCU (RO) FUNK YOU! (RO) BAND OF STREETS (HU)
22:00 – 22:35 ARTIST AWARD CEREMONY Prize offered by Schlemmer
23:30 – 24:00 STREET BRASS JAM STREET JAM SOCIAL SALTO (UK) GUITAR SESSION PETE THE TEMP & JAM

Sponsors

Main sponsor

Special sponsors

Stage sponsors

Official sponsors